75279ac667
Basında Biz

Kapaklı sokakları güneş enerjisi ile aydınlanacak

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü teknik ekibi tarafından çalışmalarında sona yaklaşılan ve Güneş enerjisi ile çalışan 40 Watt gücünde ,250W güneş panelli modern dekoratif aydınlatma direkleri kentin en işlek caddelerine konulacak.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü teknik ekibi tarafından çalışmalarında sona yaklaşılan ve Güneş enerjisi ile çalışan 6 metre yüksekliğinde tasarlanan, 40 Watt gücünde ,250W güneş panelli modern dekoratif aydınlatma direkleri kentin en işlek caddelerine konulacak.

Modern dekoratif aydınlatma direkleri elektrik altyapısına ihtiyaç duymadan aküsü tam dolu olduğunda, hiç güneş görmeden 2 gün boyunca enerji sağlayabilecek.Vatandaşların caddelerde daha güvenli ve rahat yürüyebilmesi adına Kapaklıda çalışmalar aralıksız devam edecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ” Güneş enerjisi; tüm dünyanın “Temiz Elektrik Enerjisi” olarak nitelediği bir enerji kaynağıdır. Biz de buradan hareketle gelecek nesillerimize temiz bir çevre bırakmak ve ekonomiye katkı sağlamak üzere;Güneş Panelli Dekoratif Aydınlatma Direklerini kentimizdeki işlek caddelerimize koyacağiz.6 metre yüksekliğinde tasarlanan direklerimiz 40 Watt gücünde ve armatürü bulunmaktadır. Ayrıca 250W güneş paneli bulunan direklerimiz aküsü tam dolu olduğunda, hiç güneş görmeden 2 gün boyunca başka bir kaynağa ihtiyaç duymadan enerji sağlayacak”dedi.

Kaynak:

http://www.trakyalihaber.com/kapakli-sokaklari-gunes-enerjisi-ile-aydinlanacak-13186h.htm