Ticari alandaki temelleri 1974 yılına uzanan firmamız, 2007 yılında Eksan Enerji adını alarak elektrik taahhüt ve dış aydınlatma sektöründeki yerini yıllar içerisinde daha da sağlamlaştırdı. Değişen ve gelişen aydınlatma teknolojisinden ilham alıp 2012 yılında faaliyet alanımıza yeni bir dal olarak Ekaldes Aydınlatma markasıyla ledli alüminyum aydınlatma direk üretimini ekledik. Fikrin çıkış noktası estetikten uzak ve hiçbir anlam taşımayan direklere, alüminyumun şekillendirilebilir yapısından ve günümüzün gözde aydınlatma kaynağı olan led teknolojisinin gücünden yararlanarak yeni bir anlam kazandırmaktı. 

 

Enerji tasarrufu ve yenilenebilir maddelere ihtiyacımızın arttığı günümüzde, alüminyumun uzun ömürlü ve geri dönüştürebilir olması; led ışık kaynağının ise diğer ışık kaynaklarına oranla çok daha fazla tasarruf sağlaması aydınlatma direklerinde bu iki materyali birleştirmemizin en önemli sebebi oldu.

 

Bu amaçla uzun Ar-Ge çalışmaları sonucunda tüm fikri ve sınai hakları tarafımıza ait olan tasarımlar ve profillerle ‘’Ledli Alüminyum Aydınlatma Direği’’ adını verdiğimiz ürünleri geliştirdik. Bir yandan ledli alüminyum aydınlatma direklerimizin üretimi ve tanıtımı alanında çalışmalarımıza hız verirken diğer yandan ise ışığı tüm direğe yayma fikrini nasıl çeşitlendirebileceğimiz konusunda araştırmalarımızı devam ettirdik. Araştırmalar sırasında trafikte can ve mal güvenliğini artırmak amacıyla sinyal gruplarındaki uyarı görevini, geliştirdiğimiz aydınlatma teknolojisi yardımıyla direğe de yükleyebileceğimizi düşündük ve böylece ‘’ Ledli Alüminyum Sinyalizasyon Direği ‘’ fikri ortaya çıktı. 

 

Her yenilik gibi bizimde yarattığımız fikirlerin temelinde, insan için kentleri daha yaşanılır ve daha güvenli hale getirmek yatmaktadır. Bu sebeple sloganımızı ‘’Şehirler Bizimle Güzel’’ olarak belirledik. Ürünlerimizin uygulandığı yerlerde gözle görülür şekilde değişim yaratması markamızı kısa süre içinde yurt genelinde bilinir hale getirdi. Katıldığımız fuarlar ve sempozyumlarda yerli ve yabancı misafirlerimizden aldığımız olumlu tepkiler uzun vadeli hedefimiz olan ürünlerimizin ihracatına başlamamızı kolaylaştırdı.

Bugün geldiğimiz noktada gerek yol, park, bahçe için tasarladığımız aydınlatma direklerimiz ve özgün tasarımlarımız; gerekse sinyalizasyon direklerimiz yurt içi ve yurt dışında birçok şehirde bulunuyor. Bu ilginin bize yüklediği sorumlulukla ürünlerimizi sürekli geliştirerek kalitemizi artırmayı ve bu sayede hem ulusal hem de uluslararası düzeyde yakaladığımız başarıyı sürdürmeyi umut ediyoruz. 

 

Erol KARA

 • Sinyalizasyon Direkleri

  Sinyalizasyon Direkleri

 • Yol Aydınlatma Direkleri

  Yol Aydınlatma Direkleri

 • Park Bahçe Aydınlatma Direkleri

  Park Bahçe Aydınlatma Direkleri

 • Meydan Aydınlatma Direkleri

  Meydan Aydınlatma Direkleri

 • Saat Kuleleri

  Saat Kuleleri

 • Bayrak Direkleri

  Bayrak Direkleri

 • Kavşak Aydınlatmaları

  Kavşak Aydınlatmaları

 • Şehir Giriş Tagları

  Şehir Giriş Tagları

 • Dekoratif Aydınlatma

  Dekoratif Aydınlatma

 • Otobüs Durakları

  Otobüs Durakları

 • Şehir Mobilyaları

  Şehir Mobilyaları

 • Proje Çalışmaları

  Proje Çalışmaları