bursa-5
Genel Haberler

Ekaldes Trafikte Güven Artırıcı Ürünlerinin Yaygınlaşması için Çalışmaya Devam Ediyor

Bursa-Bilecik sınırının 20. Kilometresinde yer alan Pazaryeri Kavşağı, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’de bulunan 63 kaza kara noktasından biri olarak seçilmiştir. Bir yerin kaza kara noktası olarak adlandırılabilmesi için farklı parametreler kullanılırken bunlardan en önemlisi meydana gelen kaza miktarıdır. Pazaryeri Kavşağı da meydana gelen kazalar sebebiyle kaza kara noktasıdır.

Karayolları Bursa 14. Bölge Amirliği ise bu bölge için Ekaldes ile anlaşarak bu kaza kara noktasına 4 adet EAD-2012 serisi yeni nesil ledli alüminyum sinyalizasyon direği ve 4 adet de EAS-1012 serisi standart tip sinyalizasyon direğinin kurulumunu tamamlatmıştır. Bu kavşağa yapılan ledli sinyalizasyon direkleri ile KGM bölgede meydana gelen yüksek kaza sayısını en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

bilecik

KGM tarafından yeni nesil ledli alüminyum sinyalizasyon direğinin yapıldığı başka bir mevki ise Bursa-Yıldırım’da yer alan bölge amirliğinin hemen önüdür. Bölgeye EAS-4012 serisi sinyalizasyon direğinin kurulumu tamamlanıp trafikte devreye alındı ve hizmete sunuldu. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün trafikte çözüm yolu olarak Ekaldes sinyalizasyon direklerini seçmesi ilgi çekerken, uzun vadede kaza sayılarında önemli ölçüde bir düşüş bekleniyor.

 

“Şehirler bizimle güzel”

bursa

Bilecik

Bursa