Ekaldes
Hakkımızda

Ticari alandaki temelleri 1974 yılına uzanan firmamız, 2007 yılında Eksan Enerji adını alarak elektrik taahhüt ve dış aydınlatma sektöründeki yerini yıllar içerisinde daha da sağlamlaştırdı. Değişen ve gelişen aydınlatma teknolojisinden ilham alıp 2012 yılında faaliyet alanımıza yeni bir dal olarak Ekaldes Aydınlatma markasıyla ledli alüminyum aydınlatma direk üretimini ekledik. Fikrin çıkış noktası estetikten uzak ve hiçbir anlam taşımayan direklere, alüminyumun şekillendirilebilir yapısından ve günümüzün gözde aydınlatma kaynağı olan led teknolojisinin gücünden yararlanarak yeni bir anlam kazandırmaktı.

Enerji tasarrufu ve yenilenebilir maddelere ihtiyacımızın arttığı günümüzde, alüminyumun uzun ömürlü ve geri dönüştürebilir olması; led ışık kaynağının ise diğer ışık kaynaklarına oranla çok daha fazla tasarruf sağlaması aydınlatma direklerinde bu iki materyali birleştirmemizin en önemli sebebi oldu.

Bu amaçla uzun Ar-Ge çalışmaları sonucunda tüm fikri ve sınai hakları tarafımıza ait olan tasarımlar ve profillerle ‘’Ledli Alüminyum Aydınlatma Direği’’ adını verdiğimiz ürünleri geliştirdik. Bir yandan ledli alüminyum aydınlatma direklerimizin üretimi ve tanıtımı alanında çalışmalarımıza hız verirken diğer yandan ise ışığı tüm direğe yayma fikrini nasıl çeşitlendirebileceğimiz konusunda araştırmalarımızı devam ettirdik. Araştırmalar sırasında trafikte can ve mal güvenliğini artırmak amacıyla sinyal gruplarındaki uyarı görevini, geliştirdiğimiz aydınlatma teknolojisi yardımıyla direğe de yükleyebileceğimizi düşündük ve böylece ‘’ Ledli Alüminyum Sinyalizasyon Direği ‘’ fikri ortaya çıktı.

Her yenilik gibi bizimde ürettiğimiz fikirlerin temelinde, insan için kentleri daha yaşanılır ve daha güvenli hale getirmek yatmaktadır. Bu sebeple sloganımızı ‘’Şehirler Bizimle Güzel’’ olarak belirledik. Ürünlerimizin uygulandığı yerlerde gözle görülür şekilde değişim oluşturması markamızı kısa süre içinde yurt genelinde bilinir hale getirdi. Katıldığımız fuarlar ve sempozyumlarda yerli ve yabancı misafirlerimizden aldığımız olumlu tepkiler uzun vadeli hedefimiz olan ürünlerimizin ihracatına başlamamızı kolaylaştırdı.

Bugün geldiğimiz noktada gerek yol, park, bahçe için tasarladığımız aydınlatma direklerimiz ve özgün tasarımlarımız; gerekse sinyalizasyon direklerimiz yurt içi ve yurt dışında birçok şehirde bulunuyor. Bu ilginin bize yüklediği sorumlulukla ürünlerimizi sürekli geliştirerek kalitemizi artırmayı ve bu sayede hem ulusal hem de uluslararası düzeyde yakaladığımız başarıyı sürdürmeyi umut ediyoruz.

Yönetim Kurulu Başkanı
Yönetim Kurulu Başkanı
Misyonumuz

Müşterinin bugünkü beklentileri ve gereksinimleri tam ve zamanında karşılayıp, onlara gelecekte beklentilerini aşan ürün ve hizmetler sunmaktır.

Vizyonumuz

Uluslararası vizyon, misyon ve değerleri doğrultusunda çalışmak,
Müşteri isteklerinin daima ön planda tutulması,
Çevreye, doğaya ve topluma saygı,
İnsan kaynaklarına değer veren, üretkenliği destekleyen ve gelişmesine yardımcı olan açık iletişime dayalı çağdaş yönetim anlayışı,
Tüm kaynakların verimli kullanımı,
Müşterilerimiz, ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımızla bütünlük duygusu,
Ticari ve sosyal ilişkilerimizde karşılıklı güven, üstün iş ahlakı ve dürüst davranış ilkesinden vazgeçmemek olacaktır.

Kalite Temellerimiz

 • Müşteri Memuniyeti
 • Üretim Süreçleri
 • Kalite Yatırımları
 • Prensiplere Bağlı Çalışma
 • Kalite Şartlarına Uyum
Kalite Politikamız

Alüminyum konik bayrak direklerinden sonra EKALDES Grubu’nun piyasaya sunmuş olduğu aydınlatma direkleri özellikle estetik ve özgün tasarımları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Amaç sadece mekanların aydınlatılması değil aynı zamanda kentsel doku içinde doğayla dost, geri dönüşümlü bir malzeme olan alüminyumun da kullanılması ile farklı, modern ve estetik yaşama alanlarının oluşturulması. EKALDES Grubu bünyesindeki Türk tasarımcıların tasarladığı, tasarım hassasiyetinin yoğunluklu olarak hissedildiği ve sektöründeki uluslararası kalite belgelerine (TSE, QUALICOAT, QUALANOD, ISO 9001-2000, ISO 14001) sahip ASAŞ Alüminyum entegre tesisinde üretilen direkler bir çok avantaj sunmaktadır:

 • Çevreye dost, geri dönüşebilir bir malzeme olan alüminyumun kullanımı
 • Özel olarak tasarlanmış geniş ürün yelpazesi
 • Korozyona ve dış hava şartlarına dayınım
 • Uzun kullanım ömrü
 • Farklı renk seçenekleri
 • Yüksek yansıtma kabiliyeti
 • Estetik şık görünüm
Referans Mektuplarımız
calis-kucuk
Çalışırken Gülümsüyoruz

Kalite için gayret eden ekip arkadaşlarımız işlerini severek yaparlar. Bizim için fikir üretmek iş üretmenin önceliğidir. Mutlu; yüzünde gülümseme olan kişiler, daima iyi fikir üretirler. Bu da bütün süreçlerimizde çıtamızı daha da yukarılara taşımamızı sağlamaktadır.

mutlu3

Ekaldes: Biz Bir Aileyiz

biz-bir-aileyiz