img_7557
Genel Haberler

Uganda Heyetinden Ekaldes’e Ziyaret

14 kişilik bir grupla Uganda’dan Türkiye’ye bir dizi ziyaret için gelen heyet, Ekaldes’e de özel bir ziyarette bulundular. Uganda’dan gelen heyette müşterimiz Hajji Juma Kalema Kutaulimuuki ve ekibi bulunurken bunların yanı sıra Uganda devlet yetkilileri de yer aldı. Bunlar Çalışma ve Taşımacılık Bakanı Monica Azuba Ntege ile Kamu Hizmetleri Bakanı ve Uganda Dönüşüm Vakfı’ndan Mr. Wilson Murili Mukasa vardı. Aynı zamanda Uganda heyetinde Mbrara ve Kampala Belediye Başkanları da mevcut bulundu.

Ugandalı heyet ayırdığı vakitte İstanbul’dan Ekaldes fabrikasına geldi. Heyet detaylı bir fabrika turu yapılırken bu esnada üretim hattı ve süreçleri hakkında bilgiler verildi ve  firmamızın diğer ürünleri tanıtıldı. Aynı zamanda Abubaker Technical firması sponsorluğunda Mbrara kentine yollanacak olan, üretimi tamamlanmış sevk edilmeyi bekleyen şehir giriş TAG’ı ve şehir görseli gösterilerek süreç hakkında bilgiler verildi.

Fabrika turu sonrasında yapılan toplantı esnasında Ekaldes’in yeni tasarımları ve Ar-Ge çalışması yaptığı ürünlerle alakalı bilgiler verildi. Sohbet sırasında Uganda heyeti yeni siparişler ile alakalı görüşlerini bildirirken, daha önce Mbrara kentinde uygulaması yapılan yeni nesil ledli alüminyum sinyalizasyon direklerine olan beğenilerini dile getirip, hoş sohbetin ardından fabrikamızdan ayrıldılar.

 

“Şehirler bizimle güzel”

img_7564